محل لوگو

آمار سایت

نظرسنجی سایت

فروشگاه رو جطور عرض یابی می کنید (نظرت چیه ؟)

آمار بازدید

  • بازدید امروز : 114
  • بازدید دیروز : 132
  • بازدید کل : 342594

مقاله بررسی پارامترهای طراحی ترانسفورماتورهای قدرت تكه فاز و ارائه الگوريتم مناسب برای طراحی بهينه آن


مقاله بررسی پارامترهای طراحی ترانسفورماتورهای قدرت تكه فاز و ارائه الگوريتم مناسب برای طراحی بهينه آن

مقدمه:
در ميان مباحث مختلف علوم بحث طراحي يكي از مهمترين موضوعاتي است كه در مورد آن بايد تحقيقات وسيعي انجام شود. در مورد دستگاهها و وسايل الكتريكي نيز موضوع طراحي جايگاه ويژه اي دارد.
شايد پركاربردترين وسيله اي كه در اغلب دستگاههاي الكتريكي و الكترونيكي بصورت مستقيم يا غيرمستقيم و در اندازه هاي كوچك و بزرگ استفاده مي شود، ترانسفورماتور مي باشد.
ترانسفورماتورها از نظر كاربرد انواع مختلفي دارند: ترانسفورماتورهاي ولتاژ (VT) ، ترانسفورماتورهاي جريان (CT) ، ترانسفورماتورهاي قدرت (PT) ، ترانسفورماتورهاي امپدانس، ترانسفورماتورهاي ايزولاسيون و اتوترانسفورمرها . هر كدام از اين نوع ترانسفورماتورها كاربرد و تعريف خاص خود را دارند.
در روند طراحي ترانسها مسايل مختلفي مطرح مي شود، و مراحل متعددي بايد طي شود تا يك طراحي بصورت پايدار و مناسب ، قاب ساخت و استفاده بصورت عملي باشد.
در اين پروژه، بعد از بررسي مقدماتي و تعريف بعضي از پارامترهاي مهم در مبحث ترانس، از جمله ميل مدور (CM) ، ضريب شكل موج (Form Factor) و نيز ضريب انباشتگي سطح مقطع (Stacking factor) به معرفي دو فرمول اساسي مورد استفاده در روند طراحي پيشنهادي در اين پروژه مي پردازيم و در فصول بعدي به معرفي ضرايب مورد استفاده در طراحي هسته و سيم پيچي و نيز معرفي و ارايه كاتالوگها و نمودارهاي موردنياز براي طراحي انواع هسته و سيم پيجي، كه از مباحث اساسي در ترانسفورماتورها مي‌باشد، پرداخته ميشود.
در ادامه مبحث اصلي و در واقع نتيجه اي كه از مباحث قبلي گرفته شده است، در جهت ارائه يك نتيجه كلي، روندي براي طراحي ترانسفورماتورهاي قدرت بصورت يك الگوريتم و روش براي طراحي آورده شده است.
در انتها نيز يك برنامه كامپيوتري در جهت بهبود روند طراحي و سرعت بخشيدن به انجام فرايند حجيم محاسباتي مبحث طراحي و بهبود بعضي از پارامترهاي مهم از جمله راندمان، ارائه شده است. در پايان اين بخش نيز نتايج چند طراحي آورده شده است.

انواع سيم های تخت :
۱- سيم تختي كه از سيم‌هاي گرد ساخته مي‌شود و سطح مقطع آن به شكل مستطيل بوده ولي راسهاي آن كاملا تيز نيست يعني لبه آن به صورت گرد و داراي شعاع r مي‌باشد.
لبه‌ها به اين دلايل گرد مي‌شوند كه
– الب بندي آن كاملا مستطيل نمي‌تواند باشد
– در لبه‌هاي نوك تيز ميدان شديدتر و خطرناكتر مي‌باشد.
– عايق بندي (پيچيدن كاغذ عايق روي آن) مشكل مي‌شود چرا كه عايق‌ها در اثر كشش در لبه‌هاي نوك تيز پاره مي‌شوند.
۲- سيم‌هاي دو قلو كه در ترانسفورماتور‌هاي با ولتاژ بالا به خاطر عايق بندي بهتر از اين نوع سيم استفاده مي شود.
۳- سيم‌هاي بافته كه در زمان نياز به سطح مقطع بالا (ترانسفورماتورهاي با جريان‌هاي خيلي بالا) از اين نوع سيم استفاده مي‌شود. تعداد هاديها در سيم بافته فرد بوده و لاك شده مي‌باشند و از همديگر كاملا عايق مي‌باشند با استفاده از اين سيم تلفات eddy كاهش مي‌يابد.

 

فهرست مطالب دانلود پروژه بررسی پارامترهای طراحی ترانسفورماتورهای قدرت تكه فاز و ارائه الگوريتم مناسب برای طراحی بهينه آن:
مقدمه

فصل اول: مفاهيم اساسي در طراحي

فصل دوم: هسته ترانسفورماتور

فصل سوم: سيم پيچي ترانسفورماتور

فصل چهارم: طراحي ترانسفورماتور

منابع و مراجع

 

نوع فایل : ورد (doc)

حجم فایل : ۲۱۹ کیلوبایت (zip)

تعداد صفحات : ۱۳۳ صفحه

قیمت : 400 تومان


مبلغ واقعی 1,000 تومان    60% تخفیف    مبلغ قابل پرداخت 400 تومان

توجه: پس از خرید فایل، لینک دانلود بصورت خودکار در اختیار شما قرار می گیرد و همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می شود. درصورت وجود مشکل می توانید از بخش تماس با ما ی همین فروشگاه اطلاع رسانی نمایید.

Captcha
پشتیبانی خرید

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

فارس - شیراز

پاورپوینت و مقالات دانشجویی

فید خبر خوان    نقشه سایت    تماس با ما