محل لوگو

آمار سایت

نظرسنجی سایت

فروشگاه رو جطور عرض یابی می کنید (نظرت چیه ؟)

آمار بازدید

  • بازدید امروز : 148
  • بازدید دیروز : 132
  • بازدید کل : 342628

سمینار انتقال ویدیو به روی شبکه AH HOC


سمینار انتقال ویدیو به روی شبکه AH HOC

چکیده:
ارسال ویدیو روی شبکه های AD HOC بیش از هر شبکه بی سیم دیگری با چالش روبرو است.ارتباطات AD HOC به شدت اخلال پذیر هستند زیرا حرکت گره ها، تداخل، فیدیگ و عدم وجود زیر ساخت، همگی مسائل هستند که محیطی کاملاً تصادفی را ایجاد می کنند، لذا جهت کنترل این مسائل تصادفی بایستی از روش های وقفی استفاده نمود تا بتوان با بازده بهتری از منابع رادیویی شبکه استفاده نمود.
در این راستا در این طرح با استفاده از یک روش وفقی سعی بر آن است تا کیفیت دریافت ویدیو را در گیرنده بهبود بخشید و برای نیل به این هدف به تغییر وفقی سه پارامتر: ۱-اندازه منظومه مدلاسیون (MQAM)، ۲-نرخ ارسال سمبل و ۳-طول بسته ها، پرداخته و اثر این روش وفقی را به روی کیفیت سیگنال ویدئویی دریافتی در گیرنده بررسی کرده و در آخر پیشنهادهایی جهت به کارگیری این روش وفقی ارائه می شود و البته نکته ای که بایستی در این میان مورد توجه قرار گیرد این است که بایستی نیازمندی های داده های ویدئویی جهت پخش بلادرنگ و بدون وقفه که شامل: ۱-تأخیر (۱۰۰ تا ۷۰۰ میلی ثانیه)، ۲-نرخ ارسال (۰٫۱ تا ۱۰ مگابایت در ثانیه) و ۳-نرخ خطای بیت (یک بیت در یک صد هزار بیت)، است برآورد گردد. جهت پیاده سازی این طرح مدلی که تا حد ممکن با واقعیت مطابقت دارد را در محیط شبیه سازی ns-2 تعریف نموده و سپس روش وفقی را به روی آن اجرا می نماییم و پس از آن با بررسی اثر پارامترهای مختلف روش وفقی به کار گرفته شده به روی بازده شبکه بخصوص از نظر گذردهی روش اتخاذ می شود که به بیشترین گذردهی در شرایطی دست یافت که نرخ خطای بیت از یک طرف و تاخیر از طرف دیگر تخریب نگردند و در نهایت با به کارگیری روش وفقی و بررسی کیفیت ویدیوی دریافتی در گیرنده مشاهده می گردد که به کارگیری روش رفقی پیشنهادی باعث بهبودی مساوی ۱۰ دسیبل در قله سیگنال به نویز نسبت به روش غیر وفقی می گردد.

مقدمه:
با اختراع تلگراف بی سیم در سال ۱۹۸۶ و در پی ارسال اولین پیام تلگراف از یک سوی اقیانوس اطلس به سوی دیگران به مسافتی بیش از ۴۵۰۰ KM مخابرات بی سیم وارد عرصه جدیدی گردید که نتیجه آن معرفی کاربردها و خدمات مختلف بی سیم به طور روز افزون بوده است که از آن جمله می توان به رادیو، تلویزیون، تلفن همراه و ارتباطات ماهواره ای اشاره کرد. مزایای ارتباط بی سیم که باعث توسعه آن گردیده است عبارتند از: پیاده سازی و اجرای ساده تر و در زمان کوتاه تر نسبت به رقیب با سیم خود از یک طرف و کاهش هزینه ها از سوی دیگر. اما در عین حال مخابرات بی سیم مشکلات خاص خود را داراست که از آن جمله می توان به مشکلات ناشی از نویز، تداخل، فیدینگ و تداخل با کانال های دیگر اشاره نمود. البته مسائل دیگری نظیر امنیت و جلوگیری از استراق سمع نیز به نوبه خود گریبان گیر این نوع ارتباطات هستند البته در این میان مشکلات غیر فنی مشکلات غیر فنی مثل مشکلات سیاسی نیز موجود است. با این حال در طی سالیان اخیر با توسعه مخابرات، بحث شبکه های ارتباطی و ارتباطات داده ها، صدا و تصویر بسیار مورد توجه قرار گرفته است که نتیجه آن ارائه معماری های مختلفی برای شبکه ها از یک سو و معرفی پروتکل های انتقال انواع داده ها از سوی دیگر بوده است که یکی از انواع شبکه ها که در سالیان اخیر مورد توجه قرار گرفته شبکه AD HOC است که به دلیل ساختار و معماری خاصی که دارد و بر اساس آن فاقد زیر ساخت های متداول در معماری های دیگر است لذا پیاده سازی آن بخصوص در شرایط خاص مثل صحنه های نبرد و حوادث طبیعی مثل زلزله که معمولاً انواع دیگر شبکه های دارای زیر ساخت از کار می افتند، بسیار سریع و کارا خواهد بود اما از سوی دیگر این شبکه اصولاً ترافیک تصادفی تری را تجربه می کنند که در آن گره ها که در اینجا متحرک فرض می شوند با یک روند کاملاً تصادفی به شبکه وارد شده و یا از شبکه خارج می شوند. رفتار تصادفی گره ها در کنار دیگر مشکلات عمومی شبکه های بی سیم و مسائل دیگری مثل امنیت و مسیریابی چالش های جدی را در مسیر پیاده سازی این نوع شبکه ها قرار می دهد که باعث ایجاد زمینه های تحقیقاتی زیادی در این راستا گردیده است تا بتوان بر این مشکلات فائق آمد.

hd-hoc-network

فهرست مطالب دانلود سمینار انتقال ویدیو به روی شبکه AH HOC:
چکیده
مقدمه
فصل اول: کلیات

فصل دوم: شبکه AD HOC
۲-۱-مقدمه
۲-۲-مشخصات شبکه AD HOC
۲-۳-کاربردهای متداول شبکه AD HOC
۲-۴-شبکه های PAN
۲-۵-ویژگی های شبکه های AD HOC
۲-۶-مشکلات پیشروی شبکه های AD HOC
۲-۶-۱-امنیت
۲-۶-۲-۱-DSDV
۲-۶-۲-۲-AODV
۲-۶-۲-۳-DSR
۲-۷-جمع بندی

فصل سوم: فشرده سازی و انتقال ویدیو
۳-۱-مقدمه
۳-۲-فشرده سازی ویدیو
۳-۳-راه حل هایی برای غلبه بر مشکلات کانال های بی سیم
۳-۳-۱-تصحیح خطای رو به جلو
۳-۳-۳-درهم نهی
۳-۳-۴-درخواست تکرار خودکار
۳-۳-۵-نشانگرهای همزمان سازی مجدد
۳-۴-جمع بندی

فصل چهارم: مدل انتقال ویدیو به روی شبکه AD HOC
۴-۱-مقدمه
۴-۲-مشخصه های کانال های بی سیم
۴-۲-۱-اتلاف مسیر
۴-۲-۲-اثر سایه
۴-۲-۳-فیدینگ
۴-۲-۴-نویز و تداخل
۴-۳-مدل شبکه AD HOC
۴-۴-تئوری روش وفقی انتقال ویدیو
۴-۴-۱-بررسی اثر تغییر وفقی طول بسته ها و نرخ ارسال سمبل
۴-۴-۲-اندازه منظومه مدلاسیون
۴-۴-۳-در نظر گرفتن محدودیت هایی برای اندازه منظومه و طول بسته ها
۴-۴-۴-شاخص کیفیت ویدیوی دریافتی در گیرنده
۴-۵-جمع بندی

فصل پنجم: شبیه سازی
۵-۱-محیط شبیه سازی
۵-۱-۱-شبیه ساز شبکه ns-2
۵-۱-۲-نرم افزارهای جانبی
۵-۱-۲-۱-پویانمایی شبکه Nam
۵-۱-۲-۲-برنامه ترسیم منحنی XGraph
۵-۲-شبیه سازی سناریوی ارسال ویدیو به روی شبکه AD HOC
۵-۲-۱-بررسی اثر تغییر وفقی طول بسته ها و نرخ ارسال سمبل
۵-۲-۲-محدودیت ارسال مجدد
۵-۲-۳-تعیین نرخ ارسال
۵-۲-۴-اندازه منظومه مدلاسیون
۵-۲-۵-اجرای سه روش وفقی به صورت یکجا
۵-۲-۶-ارسال ویدیو بر روی شبکه AD HOC با انجام روش وفقی

فصل ششم: نتیجه گیری
۶-۱-پیشنهادها برای ادامه طرح
پیوست ها
کد تشخیص خطا
واژگان
فلوچارت برنامه ns-2
مراجع
سایت ها

نوع فایل : pdf

حجم فایل : ۸۱۳ کیلوبایت (zip)

تعداد صفحات : ۸۸ صفحه

قیمت : 2000 تومان


مبلغ واقعی 5,000 تومان    60% تخفیف    مبلغ قابل پرداخت 2,000 تومان

توجه: پس از خرید فایل، لینک دانلود بصورت خودکار در اختیار شما قرار می گیرد و همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می شود. درصورت وجود مشکل می توانید از بخش تماس با ما ی همین فروشگاه اطلاع رسانی نمایید.

Captcha
پشتیبانی خرید

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

  انتشار : ۱۰ مرداد ۱۳۹۴               تعداد بازدید : 839

برچسب های مهم

فارس - شیراز

پاورپوینت و مقالات دانشجویی

فید خبر خوان    نقشه سایت    تماس با ما