محل لوگو

آمار سایت

نظرسنجی سایت

فروشگاه رو جطور عرض یابی می کنید (نظرت چیه ؟)

آمار بازدید

  • بازدید امروز : 38
  • بازدید دیروز : 109
  • بازدید کل : 388369

تحقیق افسردگی در زنان


تحقیق افسردگی در زنان

چکیده:
با آنكه در دهه هاي اخير، پيشرفت هاي سريع و شگفت انگيزي نصيب جامعه پزشكي گرديده با اين حال يك نوع حس بلاتكليفي و سرماخوردگي نهاني در بين مردم به ويژه در گروه زنان گرديده است. اين ناراحتي هاي گوناگون رواني طبيعتاً جسم آدمي را نيز تحت تاثير قرار مي دهد و شخص را تا سر منزل بيماري هاي روان تني و رواني مانند «افسردگي» كه يكي از عواقب آن خودكشي است مي رساند. به عقيده عده اي از دانشمندان بيش از ۶۰ درصد بيماري هاي جسمي اغلب به علت فشارهاي رواني و عوارض گوناگوني بر دستگاههاي مختلف بدن و از جمله كاهش عمر طبيعي شخص مي گذارد.

در جامعه ي كنوني كه مملو از مشكلات و محيط هاي متشنج است، زمينه ي بيش تري براي بروز بيماري هاي رواني مهيا شده است و به طبع افسردگي هم به خصوص در زنان روبه افزايش است. به همين علت در اين تحقيق (افسردگي در زنان) سعي بر شناسايي اين بيماري و عوامل به وجود آورنده ي آن به خصوص در زنان شده است و در آخر راه هاي كسب آرامش از نظر روان شناسي و ديدگاه هاي قرآن و روايات در مورد افسردگي بيان شده است.
روش تحقيق در اين مقاله بر اساس روش كتابخانه اي و روش اسناد و مداركي و توصيفي و همچنين از منابع دست اول ديني (قرآن، نهج البلاغه و غررالحكم) و ديگر منابع دست دوم استفاده شده است.
افسردگي يك انحراف خلقي است به عبارت ديگر افكار منحرف و فريب آلود مجموعه اي از احساسات و غم و اندوه، عدم اعتماد به نفس، بي تفاوتي، بي حوصلگي، خستگي و ضعف و … را تحت عنوان افسردگي در فرد به وجود آورده است. علل افسردگي عبارتند از: علل شيميايي، نوروني، سكته، سيستم اندوكرين، افكار منفي و علل ژنتيكي.

افسردگي عمده در ميان زنان ۱۸ تا ۴۴ ساله بيشتر شيوع دارد و معمولاً در اواخر دهه بيست زندگي آغاز مي شود. در اوايل دهه بيست زندگي ناسازگاريهاي زناشويي، براي كساني كه ازدواج كرده اند، اغلب به نقطه اوج خود مي رسد. در گـذشته، رايـج ترين داروهـاي درمـان افـسردگي، داروهاي ضد افسردگي سه حلقه اي؛ ايمي پرامين (توفرانيل) و آمي تريپ تيلين (ايلاويل) يا بعد از موفقيت اين داروها، بازدارنده هاي منوآمين اكسيداز فنلزين (نورديل) و سولفات ترانيل سيپرمين (پارنات) بودند. در اكثر موارد، اين داروها عوارض جانبي (خشك شدن دهان، خواب آلودگي، سرگيجه و افزايش وزن) به همراه دارند و نمي توانند از آن ها براي كساني كه به بيماري هاي متعدد ديگري دچار هستند، استفاده كرد.

 

فهرست مطالب دانلود تحقیق افسردگی در زنان:
فصل اول: كليات

فصل دوم: افسردگي
افسردگي
تاريخچه افسردگي
علل افسردگي
افسردگي در زنان
نشانه هاي بيماري

فصل سوم: افسردگي در سنين مختلف
افسردگي در دوره پيش از يائسگي
افسردگي در دهه هاي چهل و پنجاه
افسردگي در افراد مسن

فصل چهارم: اختلال افسردگي مانيك
علائم و نشانه هاي افسردگي مانيك
انواع شيوه هاي درمان
داروهاي ضد افسردگي

فصل پنجم: اختلال شيدايي ـ افسردگي
اختلال شيدايي ـ افسردگي
علائم اختلال شيدايي ـ افسردگي
درمان اختلال شيدايي ـ افسردگي
الكتروشوك درماني

فصل ششم: اختلال افسردگي خويي
اختلال افسردگي خويي
علائم افسردگي خويي
درمان افسردگي خويي
– شناخت درماني
– رفتار درماني
– دارو درماني

فصل هفتم: راههاي كسب آرامش از نظر روان شناسي؛ قرآن و روايات
روش هاي كسب آرامش از نظر روان شناسي
۱-توقعات خود را كاهش دهيد
۲-براي كسب آرامش صراحت گفتار داشته باشيد
۳-روش هاي ديگر به دست آوردن آرامش
افسردگي از ديدگاه قرآن
افسردگي از ديدگاه روايات

نتايج و پيشنهادها
فهرست منابع و مآخذ


مبلغ واقعی 3,500 تومان    60% تخفیف    مبلغ قابل پرداخت 1,400 تومان

توجه: پس از خرید فایل، لینک دانلود بصورت خودکار در اختیار شما قرار می گیرد و همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می شود. درصورت وجود مشکل می توانید از بخش تماس با ما ی همین فروشگاه اطلاع رسانی نمایید.

Captcha
پشتیبانی خرید

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

  انتشار : ۵ مرداد ۱۳۹۴               تعداد بازدید : 848

برچسب های مهم

فارس - شیراز

پاورپوینت و مقالات دانشجویی

فید خبر خوان    نقشه سایت    تماس با ما