محل لوگو

آمار سایت

نظرسنجی سایت

فروشگاه رو جطور عرض یابی می کنید (نظرت چیه ؟)

آمار بازدید

  • بازدید امروز : 87
  • بازدید دیروز : 92
  • بازدید کل : 343208

تحقیق آشنايی با دانش آموزان استثنايی


تحقیق آشنايی با دانش آموزان استثنايی

پيشگفتار:
كلمه‌ي بهنجار به افرادي اطلاق مي‌گردد كه در حد طبيعي و عادي گذران زندگي مي‌كنند. از نظر عامه فردي كه رفتارش چون ديگران است ومانند همه و به طور معمولي وعادي زندگي روزمره خويش را مي‌گذراند بهنجار و طبيعي است . از نظر علمي‌چنانچه بهره ي هوش شخصي حدود (۱۰۰)صد باشد (براساس آزمون (تست) باشد يا به عبارت ديگر سن تقويمي‌وعقلي (ذهني) خود برابري كند آن فرد عادي است. براي مثال مي‌توان چنين گفت: چنانچه كودك ۹ ساله اي از نظر عقلي نيز ۹ ساله باشد و مانند كودكان ۹ ساله رفتار كند و از عهده‌ي انجام تست هاي هوشي مربوط به كودكان ۹ ساله برآيد چنين كودكي بهنجار و طبيعي است. حال كه تا حدي با كودكان و افراد بهنجار آشنا گرديديم ببينيم پس كدام گروه از كودكان را استثنايي مي‌نامند. از نظر آموزشي كودك استثنايي كودكي است كه نياز به تعليم و تربيت خاص داشته باشد و از كلاس و تعليم وآموزش عادي نتواند بهره كافي گيرد و از جنبه كلي نيز چنانچه كودكي از نظر رفتار، هوش ويا گذران زندگي نتواند چون كودكان عادي و بهنجار عمل كند و به جهتي با كودكان همسال خود تفاوتهاي رفتاري وگفتاري و كرداري ويادگيري داشته باشد و از حد يك كودك عادي همسن خود خارج باشد استثنايي ناميده مي‌شود.

بابررسي آمارهاي بين المللي وتوجه به وجود متجاوز ازچهارصد ميليون(۰۰۰/۰۰۰/۴۰۰) معلول و ناتوان در سراسر جهان وافزايش اين جمعيت به ميزان قابل توجهي در هر سال اهميت تعليم و تربيت،رفاه،اشتغال و بالاخره نحوه زندگي افراد استثنايي با تعمقي اندك آشكار مي‌گردد. چنانچه آمارهاي منتشر شده نشان مي‌دهد، از هرده (۱۰)نفر مردم، مردم جهان يك نفر شناخته يا ناشناخته با معلوليت يا كمبودي درگير است و حدود پنج درصد كودكان، در سراسر اين جهان پهناور دچار نقصي جسمي‌ياذهني هستند و درصد قابل توجهي از اين عده نياز به آموزش ويژه و مراقبت هاي خاص دارند. اين واقعيتها و حقايقي نظير وجود نارسايي‌هايي از جمله سوء تغذيه، جنگ، سست شدن و ازهم پاشيدگي بنياد خانوادگي وكافي نبودن بهداشت ودرمان در برخي از نقاط جهان نشانگر از ديار كودكان استثنايي ودر نتيجه نياز به توجه عميق تر به اين مسئله است. هر قدر جامعه اي در برابر افراد معلول و استثنايي احساس مسئوليت بيشتر نمايند ومنابع مالي و انساني زيادتري را به اين امر اختصاص دهد، آن جامعه داراي فرهنگ و اقتصادي پيشرفته تر است. امروزه سرمايه گذاري وخدمت به گروههاي مختلف استثنايي را نمي‌توان صرفاً عملي نيكوكارانه ونوع دوستانه دانست زيرا اين مسئله اي جدي، اساسي، مهم، انساني و تخصصي و علمي‌است.

زندگي ميليون ها انساني كه به هر دليل از نقايصي برخوردار گرديده اند درميان است. تأمين آينده آنان، آموزش و پرورش ورفاه آنها مطرح است واين گروه با توجه به نوع معلوليت و توانايي خود نياز به حرفه وكاري مناسب دارند از طرفي خانواده چنين كودكاني رانيز نبايد از نظر دور داشت زيرا آنان هم درمعرض صدمات ومشكلات ناشي از معلوليت فرزند خويش هستند پس چنين عمل بزرگي احتياج به برنامه ريزي، تحقيق وداشتن افراد متخصص دارد. نهادهايي بايد از آنان حمايت كنند ولي ترحم هرگز. موسساتي بايد براي آنان برنامه ريزي نمايند و امكانات آموزشي، رفاهي و كاريابي فراهم آورند.

 

فهرست مطالب دانلود تحقیق آشنايی با دانش آموزان استثنايی:
فصل اول : مقدمات و تاريخچه
۱- آغاز سخن
۲- پيش گفتار
۳- بررسي آماري و سابقه
۴- تعريف استثنايی
۵- تاريخچه
۶- در ايران

فصل دوم: دسته بندی و تعريف و ويژگيهای بالينی
۱- انواع استثنايي
۲- تعريف ها
۳- علل و عوامل
۴- عقب ماندگي و اختلالات ژنتيك
۵- انواع سندرم ها
۶- منگوليسم يا سندرم دان
۷- سندرم صداي گربه و سوپرمن و كلاين فلتر
۸- عوامل ناشناخته وهيدروسفال و ميكروسفال
۹- مسائل دوران بارداري
۱۰- انواع بيماري ها و ضربه ها در تمام موارد
۱۱- سن مادر و عامل RH
۱۲- سوخت و ساز (متابوليسم)
۱۳- عوامل فرهنگي

فصل سوم: عكس العمل والدين
۱- انواع خانواده- پذيرنده، انكاركننده و پنهان كننده
۲- ارتباط خانواده با فرزند عقب مانده
۳- واكنش هاي گوناگون خانواده

فصل چهارم: پيشگيری
۱-پيش گيری
۲-برنامه ريزي پيش گيري و مشاوره ژنتيک
۳-مشكلات جنسي كودكان عقب مانده ذهني

فصل پنجم: آموزش و پرورش
۱-آموزش و پرورش و توان بخشي
سخن آخر- توصيه و پيشنهادهاي لازم: كلام آخر با فرجام سخن
منابع و مراجع

نوع فایل : ورد (doc)

حجم فایل : ۸۴ کیلوبایت (zip)

تعداد صفحات : ۱۳۵ صفحه

قیمت : 1200 تومان

خرید این فایل از ایران پروژه:

http://iranprozhe.ir/%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%D8%AA%D8%AD%D9%82%DB%8C%D9%82-%D8%A2%D8%B4%D9%86%D8%A7%D9%8A%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D8%B3%D8%AA/

 


مبلغ واقعی 3,000 تومان    60% تخفیف    مبلغ قابل پرداخت 1,200 تومان

توجه: پس از خرید فایل، لینک دانلود بصورت خودکار در اختیار شما قرار می گیرد و همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می شود. درصورت وجود مشکل می توانید از بخش تماس با ما ی همین فروشگاه اطلاع رسانی نمایید.

Captcha
پشتیبانی خرید

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

  انتشار : ۵ مرداد ۱۳۹۴               تعداد بازدید : 648

برچسب های مهم

فارس - شیراز

پاورپوینت و مقالات دانشجویی

فید خبر خوان    نقشه سایت    تماس با ما